Wracamy \"💚\"\"💙\" do Was!

W tym roku SWORNE - Summer Nordic Festival odbędzie się w dniach 15/16 lipca. To już VI edycja naszej imprezy. Mamy nadzieję, że jak co roku w Borach Tucholskich stawicie się w licznej grupie i RAZEM stworzymy wielkie nartorolkowe święto \"😍\".

Znamy także dystanse poszczególnych biegów, które odbędą się podczas SWORNE 2023.

\"✅\" 24 km stylem klasycznym / Mass start. Uwaga! Zawody wchodzą w skład FISCHER CUP. Mając na uwadze zeszłoroczną sytuację, jako organizatorzy podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu limitu osób startujących do 55, co równa się ilości jednakowych nartorolek dostarczonych przez Fischer Nordic Center oraz zmianie startu indywidualnego na start masowy, co uatrakcyjni rywalizację. W tym roku NIE BĘDZIE możliwości startowania na własnych nartorolkach.

---------------------------------------------------

\"✅\" PROLOG 3 km / start indywidualny stylem dowolnym.

\"✅\" 18 lub 24 km / Bieg pościgowy stylem dowolnym.(decyzja o długości dystansu zostanie podjęta przed uruchomieniem zapisów).

Uwaga!

- Limit osób: 100.

- Warunkiem znalezienia się w klasyfikacji końcowej, jest ukończenie obu biegów. Prolog jest traktowany jako integralna część dłuższego biegu

- Zawodnicy startują na własnym sprzęcie. Brak dostępności popularnych i szybkich kół fioletowych, a także innych podobnych skłonił nas do przejścia na koła o prędkości średniej, które stosują praktycznie wszyscy wiodący producenci nartorolek. W regulaminie pojawi się odpowiednia i bezpieczna lista kół dopuszczonych do startu. Zdajemy sobie sprawę, że tylko start na jednakowym sprzęcie rozwiąże odwieczny problem z różnymi prędkościami lecz takiej możliwości przy stylu dowolnym na chwilę obecną nie mamy. Jest to temat na tyle wrażliwy, że w najbliższy weekend poświęcimy temu osobny post. Decyzja o starcie na kołach o prędkości średniej jest NIEPODWAŻALNA.

---------------------------------------------------

\"✅\" SKIKE - Nowa i przyjemniejsza trasa na dystansie ok. 25 km. Limit osób: 40.

\"✅\" Rajd towarzyski dla miłośników nartorolek terenowych i rowerzystów, który poprowadzi Cross-Skating.pl

\"👉\" Regulamin oraz szczegółowy plan imprezy z uwzględnieniem godzin startów zostanie przedstawiony przed rozpoczęciem zapisów, które ruszą po długim weekendzie majowym.

SWORNE 2023 zbliża się wielkimi krokami. Okres, który jest za nami to czas wielu rozważań. Dlatego też podjęliśmy kilka ważnych i mniej istotnych decyzji:

\"1️⃣\" Powrót do formuły dwudniowej i rozbicie biegu stylem dowolnym na dwie części, które uatrakcyjnią rywalizację. Brak klasyfikacji łącznej z biegów stylem klasycznym i dowolnym. Są to niezależne biegi.

\"2️⃣\" Powrót do startu masowego w biegu stylem klasycznym.

\"3️⃣\" Przejście na koła o prędkości średniej w stylu dowolnym.

\"4️⃣\" Przeprowadzenie losowania nagród zarówno w sobotę (na scenie podczas ceremonii wręczenia nagród), oraz w niedzielę bezpośrednio po biegu (do tej pory odbywało się jedno podczas spotkania integracyjnego).

Na koniec jedna z najbardziej kontrowersyjnych decyzji lecz podjęta z pełną świadomością to rezygnacja z nagród rzeczowych dla zwycięzców. W tym roku stawiamy na integrację środowiska dlatego też KAŻDY uczestnik otrzyma w pakiecie startowym pamiątkowy duży ręcznik plażowy, co idealnie wpisuje się w miejsce przeprowadzenia imprezy. Wszystkie nagrody rzeczowe i nie tylko, które co roku otrzymujemy od sponsorów i były przeznaczone dla zwycięzców zostaną przekazane do obu losowań, tak aby każdy miał równe szanse na jej zdobycie. Jedynymi nagrodami, którymi uhonorowane zostaną osoby na podium będą medale (miejsca 1-3) i dyplomy (miejsca 1-6). Zdajemy sobie sprawę, że może to wpłynąć na frekwencję, ale też liczymy, że sportowa złość w duchu Fair Play i wiara w swoje umiejętności, a także pokonanie wielu swoich słabości, jest najważniejsze podczas zawodów sportowych!

Tradycyjnie pogoda \"☀️\" zamówiona. Do zobaczenia.

Tel. 790 357 770 biuro@swornenordic.pl

Upcoming Events

Brak wydarzeń


Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/server051452/ftp/marton/wp-content/plugins/fuse-social-floating-sidebar/inc/fuse_social_sidebar_func.php on line 108