NARTOROLKI – SPORT WSZECHSTRONNY

Geneza powstania nartorolek jest silnie związana z narciarstwem biegowym. Początkowo grono odbiorców nowego sportu było dość wąskie. Nowatorski sprzęt były bowiem wykorzystywane głównie jako sposób na podtrzymanie kondycji poza sezonem zimowym.

Sytuacja uległa zmianie od czasu, gdy odkryto ogólnorozwojowy wpływ treningów na nartorolkach na ludzki organizm.  Obecnie sięgają po nie już nie tylko zawodowi narciarze czy miłośnicy “biegówek”, ale coraz częściej profesjonalni sportowcy innych dyscyplin.

Poniższa galeria przedstawia polskich sportowców różnych dziedzin – Olimpijczyków, Mistrzów Polski, Europy i Świata, którzy wykorzystują nartorolki marki Rollspeed w swoich cyklach treningowych.

Wojciech Nowicki

RZUT MŁOTEM

Wojciech Nowicki – polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem, mistrz olimpijski, wicemistrz świata 2022.

Nartorolki znalazły swoje stałe miejsce w cyklu treningowym Wojtka. Po okresie roztrenowania to idealny sposób na rozruszanie i zakwaszenie praktycznie wszystkich mięśni. W szczególności nartorolki łyżwowe pomagają mu wyćwiczyć specyficznej mięśnie wewnętrznej strony ud tzw. przywodziciele kończyn dolnych.

Bartosz Mikler

KOLARSTWO PRZEŁAJOWE

Zawodnik Victoria Helman Sport. Specjalista od kolarstwa przełajowego. Przełajowy mistrz Polski U-23 z 2015 roku. Kocha kolarstwo i życie.

Kolarstwo i biegówki mają wiele wspólnego. W okresie przygotowawczym nartorolki to świetne urozmaicenie moich treningów. Pozwalają mi na aktywację mięśni, których nie używam na rowerze. Gdy pogoda jest niepewna, zawsze wiem że mogę wyjść na nartorolki. Dzięki treningom startując w Biegu Piastów dobiegam w ścisłej czołówce.

Polecam nartorolki wszystkim kolarzom w Polsce.

Justyna Korytkowska

BIEGI DŁUGODYSTANSOWE

polska lekkoatletka, specjalistka od długich dystansów. Jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, większość medali zdobyła startując na dystansie 3000 metrów z przeszkodami.

Nartorolki są dla mnie zbawienne, z racji wielu kontuzji i choroby nie mogę wykonywać drugiego treningu biegowego więc są świetnym zastępstwem. Wszystkim je polecam i widzę że coraz więcej biegaczy stosuje taki sposób treningu zastępczego.

Wojciech Fortuna

SKOKI NARCIARSKIE

polski skoczek narciarski, zawodnik Wisły-Gwardii Zakopane, mistrz olimpijski i mistrz świata z Sapporo w 1972 roku , trzykrotny medalista mistrzostw Polski. Pierwszy polski złoty medalista olimpijski zimowych igrzysk w Sapporo 11 lutego 1972.

Pan Wojciech Fortuna wykorzystuje nartorolki w celach szkoleniowych m.in. do nauki jazdy dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Dzięki temu popularyzuje nartorolki na Suwalszczyźnie.

Agnieszka Janasiak

BIEGI DŁUGODYSTANSOWE

Lekkoatletka, biegaczka długodystansowa. Zwyciężczyni III polskiej edycji Wings for Life 2016 – międzynarodowego biegu charytatywny.

Jako wyczynowa biegaczka z wykształceniem fizjoterapeutycznym polecam nartorolki jako owocny sposób w leczeniu kontuzji. Pozwalają zachować trening aerobowy oraz kształtują nowe jednostki neuromotoryczne. Poprawia się stabilność centralną, pracują mięsnie głębokie.

Adam Wysocki

KAJAKARZ

polski kajakarz ze Sparty Augustów, multimedalista Mistrzostw Polski, dwukrotny mistrz świata (K-2) z Meksyku (1994) oraz Mediolanu (1999). Jeden z najlepszych kajakarzy w Polsce.

Mimo iż długoletnią karierę zakończył w 2011 roku, po kilku latach przerwy znowu zaczął rywalizować z najlepszymi i to z doskonałym skutkiem (w mistrzostwach Polski w 2020 zdobył złoto i srebro).

Nartorolki traktuje jako uzupełnienie treningów, a także świetne sposób na zachowanie wysokiej formy.

Justyna Kowalczyk

NARCIARSTWO BIEGOWE

objawienie polskiego narciarstwa biegowego, dwukrotna mistrzyni olimpijska z Vancouver (2010) i Soczi (2014), wicemistrzyni z Vancouver (2010) oraz dwukrotna brązowa medalistka olimpijska z Turynu (2006) i Vancouver (2010), dwukrotna mistrzyni świata, trzykrotna wicemistrzyni świata i dwukrotna brązowa medalistka.

Po zakończeniu kariery zawodniczej Justyna Kowalczyk pełniła funkcję asystenta głównego trenera Kadry Seniorek w narciarstwie biegowym Aleksandra Wierietielnego. Jej podopieczne wielokrotnie stawały na podium mistrzostw świata juniorów.

Nartorolki to sposób na życie. Każdy pamięta słynne zdjęciu Justyny ciągnącej za sobą oponę, jako dodatkowe obciążenie w treningu siłowym.

Ewelina Marcisz

NARCIARSTWO BIEGOWE

Reprezentantka Polski w biegach narciarskich. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski. Olimpijka.

Po zakończeniu kariery sportowej, aktywnie wspiera rozwój biegów narciarskich szczególnie wśród osób niepełnosprawnych. Jest asystentką Trenera Głównego w Polskim Związku Sportu Niepełnosprawnych “Start”.

jest inicjatorką i trenerką sekcji Biegów Narciarskich w Podlaskim Stowarzyszeniu Sportowym Osób Niepełnosprawnych „Start” w Białymstoku. Nartorolki wykorzystuje jako główne narzędzie treningowe w całorocznym cyklu przygotowawczym swoich podopiecznych. Jak twierdzi : Chcesz być sprawniejszy, silniejszy, zdrowszy? – biegaj na nartorolkach.

Maciej Staręga

NARCIARSTWO BIEGOWE

polski biegacz narciarski, dwukrotny mistrz Polski z 2013 roku (sprint i 30 km stylem klasycznym), olimpijczyk z Soczi (2014) I PyeongChang (2018).

Nartorolki to oczywiście podstawa letnich przygotowań do sezonu zimowego. Sprzęt od Rollspeed wykorzystuje do startu w zawodach, to obecnie najszybszy sprzęt na rynku na kołach gumowych.

Polecam Rollspeed bo to solidna marka.

Janusz Kołodziej

ŻUŻEL

polski żużlowiec. Zdolny, wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Do najważniejszych osiągnięć należy wymienić: Indywidualny Mistrz Polski oraz 3-krotny medalista Mistrzostw Świata w klasyfikacji drużynowej
(2 złote, 1 srebrny).

Janusz otrzymał nartorolki w prezencie. Jako miłośnik nart biegowych, nowy sprzęt pozwala mu cieszyć się biegówkami, gdy nie ma śniegu.

Krystyna Guzik

BIATHLON

polska biathlonistka, wicemistrzyni świata w biegu pościgowym z 2013 roku, trzykrotna olimpijka: z Turynu (2006), Vancouver (2010), Soczi (2014).

Nartorolki dla Krystyny to podstawa letnich przygotowań. Aktualnie po zakończeniu kariery nartorolki pozwalają zachować sprawność fizyczną na wysokim poziomie.

Nauka jazdy, trening, szkolenie, start w zawodach, zdrowie, powrót do formy, rekreacja, dobra zabawa czy atrakcyjny wygląd ?

Zawsze znajdzie się powód, aby rozpocząć przygodę z nartorolkami marki Rollspeed.

[map1]